Szanowni Państwo,

Rozwój wiedzy o układzie ruchowym narządu żucia w ostatnich latach jest odpowiedzią na wciąż rosnącą liczbę chorych z bólami twarzy i głowy, związanymi z dysfunkcją narządu żucia. Spowodowało to wyodrębnienie się nowej dziedziny stomatologii tj. nauki o układzie ruchowym narządu żucia.

Wzrasta również świadomość pacjentów, a stomatolog jest jedynym z lekarzy, który może zapobiec i leczyć przykre dolegliwości ze strony stawów skroniowo-żuchwowych, bóle głowy wynikające z promieniowania bólu ze stawów oraz ból rzutowany z mięśni żwaczowych w charakterystyczne okolice głowy.

Na pierwszy plan wysuwa się działanie w zakresie profilaktyki i leczenia bruksizmu. Jest to najczęściej spotykana parafunkcja zwarciowa, która też ma najbardziej destrukcyjny wpływ na wszystkie elementy układu stomatognatycznego. To bruksizm i jego powikłania są przyczyną większości napięciowych bólów głowy, recesji brzegu dziąsłowego zębów, ubytków klinowych, przemieszczeń krążka w stawach skroniowo-żuchwowych, bólów mięśniowych, oraz co bardzo istotne, niepowodzeń w leczeniu stomatologicznym. Częstym zaburzeniem jest przemieszczenie krążka stawowego, które manifestuje się trzaskami w stawie skoniowo- żuchwowym, a w zaawansowanej formie może objawiać się jego zablokowaniem.

Ponieważ, główną rolę w etiologii dysfunkcji narządu żucia odgrywa stres, czego wynikiem są parafunkcje zwarciowe (zgrzytanie i zaciskanie zębów), przewiduje się w dalszy wzrost liczby chorych z tymi bólami. Innymi przyczynami bólów w obrębie głowy i twarzy oraz zaburzeń w obrębie układu ruchowego narządu żucia może być stres mięśniowy oraz błędy jatrogenne powstałe podczas leczenia stomatologicznego.

Pragnę zaproponować Państwu ewentualną współpracę w zakresie konsultacji i leczenia Waszych pacjentów cierpiących na zaburzenia w stawie skroniowo żuchwowym, mięśniach narządu żucia oraz uprawiających para funkcje.

Zajmuję się zaburzeniami w układzie ruchowym narządu żucia od 16 lat, posiadam wiedzę praktyczną i teoretyczną wystarczającą do profesjonalnego zajęcia się Państwa pacjentami. Uzyskałem stopień doktora n. medycznych również zgłębiając problematykę zaburzeń narządu żucia.

Jeśli byliby Państwo zainteresowani podjęciem współpracy proszę o kontakt na numer: 0-605- 98-98- 56 lub email: gabinet@benydent.pl.

Z poważaniem
Łukasz Pawlak

Informacje Kontaktowe

Dane kontaktowe:
ul. Północna 59/61
91-425 Łódź

  • Wtorek, Czwartek: 9 - 18

Płatność kartą

Możliwość zapłaty za usługi stomatologiczne kartą płatniczą.

Informacja

Możliwość zapłaty za usługi stomatologiczne kartą płatniczą.

Informacje Kontaktowe

Telefon: 605 98 98 56
Email: gabinet@benydent.pl
www: http://www.benydent.pl/

Adres:
ul. Północna 59/61
91-425 Łódź